Alkalmazás hálózati szabályának létrehozása

Alapértelmezés szerint az alkalmazás tevékenységét olyan hálózati szabályok felügyelik, amelyek olyan megbízhatósági csoporthoz tartoznak, amelybe a Kaspersky Endpoint Security az alkalmazást annak első indításakor besorolta. Szükség esetén létrehozhat hálózati szabályokat egy teljes megbízhatósági csoporthoz, egy egyedi alkalmazáshoz vagy egy megbízhatósági csoporton belüli alkalmazások adott csoportjához.

A manuálisan definiált hálózati szabályok a megbízhatósági csoporthoz meghatározott hálózati szabályoknál magasabb prioritással rendelkeznek. Más szóval, ha a manuálisan definiált alkalmazásszabályok eltérnek a megbízhatósági csoporthoz meghatározott alkalmazásszabályoktól, a Tűzfal az alkalmazás manuálisan definiált szabályai szerint felügyeli az alkalmazás tevékenységét.

Alapértelmezés szerint a Tűzfal az alábbi hálózati szabályokat hozza létre minden egyes alkalmazáshoz:

A Kaspersky Endpoint Security az alábbiak alapján felügyeli az alkalmazások hálózati tevékenységét az előre meghatározott hálózati szabályok szerint:

Az előre definiált alkalmazásszabályokat nem lehet szerkeszteni vagy törölni.

Egy alkalmazás hálózati szabályát az alábbi módokon hozhatja létre:

Az alkalmazások hálózati szabályainak létrehozásakor ne feledje, hogy a hálózati csomagszabályok elsőbbséget élveznek az alkalmazás hálózati szabályaival szemben.

Alkalmazás hálózati szabályának létrehozása a Hálózatfigyelő eszközzel az alkalmazás felületén

Alkalmazás hálózati szabályának létrehozása a Tűzfal beállításainak használatával az alkalmazás felületén

Alkalmazás hálózati szabályának létrehozása az Adminisztrációs Konzolban (MMC)

Alkalmazás hálózati szabályának létrehozása a Web Console-ban és a Cloud Console-ban

Alkalmazás hálózati szabályának beállításai

Paraméter

Leírás

Művelet

Engedélyezés.

Blokkolás.

Protokoll

Hálózati tevékenység felügyelete a kiválasztott protokollon: TCP, UDP, ICMP, ICMPv6, IGMP és GRE.

Ha az ICMP vagy ICMPv6 protokollt választotta, meghatározhatja az ICMP csomag típusát és a kódját.

Ha a TCP vagy UDP protokolltípust választotta, akkor megadhatja azon helyi és a távoli számítógépek portszámait vesszővel elválasztva, amelyek között a kapcsolatot figyeli a rendszer.

Irány

Bejövő.

Bejövő / kimenő.

Kimenő.

Távoli cím

Távoli számítógépek hálózati címei, amelyek hálózati csomagokat küldhetnek és/vagy fogadhatnak. A Tűzfal a távoli hálózati címek megadott tartományára alkalmazza a hálózati szabályt. Felveheti az összes IP-címet egy hálózati szabályba, létrehozhat egy külön IP-címlistát, meghatározhat egy IP-címtartományt, vagy kiválaszthat egy alhálózatot (Megbízható hálózatok, Helyi hálózatok, Nyilvános hálózatok). A számítógép DNS-nevét is megadhatja az IP-címe helyett. A DNS-neveket csak LAN-hálózaton lévő számítógépekhez vagy belső szolgáltatásokhoz használja. A felhőszolgáltatásokkal (például Microsoft Azure) és más internetes erőforrásokkal való interakciót a Web Control összetevőnek kell kezelnie.

A Kaspersky Endpoint Security a 11.7.0 verziótól kezdve támogatja a DNS-neveket. Ha a 11.6.0 vagy régebbi verzió esetében ad meg DNS-nevet, a Kaspersky Endpoint Security az összes címre alkalmazhatja a vonatkozó szabályt.

Helyi cím

Számítógépek hálózati címei, amelyek hálózati csomagokat küldhetnek és/vagy fogadhatnak. A Tűzfal a hálózati szabályt a helyi hálózati címek megadott tartományára alkalmazza. Felveheti az összes IP-címet egy hálózati szabályba, létrehozhat egy külön IP-címlistát, vagy meghatározhat egy IP-címtartományt.

A Kaspersky Endpoint Security a 11.7.0 verziótól kezdve támogatja a DNS-neveket. Ha a 11.6.0 vagy régebbi verzió esetében ad meg DNS-nevet, a Kaspersky Endpoint Security az összes címre alkalmazhatja a vonatkozó szabályt.

Néha a helyi címet alkalmazásoknál nem lehet beszerezni. Ebben az esetben ez a paraméter figyelmen kívül marad.

Oldal tetejére